Formel 1 i Monza
Kære motorsport fans!
De seneste ture, inden Corona aflyste 2020 og 2021, har været en stor succes og heldigvis kan vi genoptage vores motorsportsrejser i 2022.
Denne gang skal vi til Monza, Italien. Monza banen rummer store historier og så er det Ferraris hjemmebane.
Vi tager flyet fra Hamburg lufthavn torsdag den 8 september kl ca. 15.00 og hjemrejse igen mandag den 12 september kl ca. 12.00 fra Milano.
Vi har fem dage i Milano, og derfor har vi også mulighed at udforske Milanos kultur og historie i et par dage inden det kun handler om Formel 1.
Hotellet, som vi skal overnatte på er imponerende flot – og så ligger det tæt til Monza Formel 1 banen. Billetten giver adgang for lørdag og søndag.
Praktiske oplysninger:
Vi mødes ved Castberggaard torsdag den 8 september kl 9.00 og returnerer til Castberggaard mandag den 12 september ca. kl 18.00
Prisen er Inklusiv:
- 4 nætter (torsdag-mandag) på firestjernet hotel inkl. morgenmad
- Flybillet
- Transport mellem lufthavn og hotellet og hotellet og Formel 1 banen
- Billet til tribunen med siddeplads
Pris kr. 6.495,-
Pris kr. 5.895,- uden flybillet
Ikke inklusiv:
Rejseforsikring kr. 500,-
Tilmelding er bindende og refunderes ikke!
Søren Toura-Jensen (sj@cbg.dk)